Płynność językowa w dwa tygodnie!

Dopasujemy obóz językowy do Twoich potrzeb.
Zamów bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Wyrażam zgodę

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką Prywatności→

Nauka za granicą to trampolina do sukcesu

 

Zapytaj nas o możliwości nauki w szkołach średnich m.in. w USA i Kanadzie, Wielkiej Brytanii – po brexicie, w krajach Unii Europejskiej i w Szwajcarii.

 

Nauka w szkole średniej za granicą to nie tylko doskonała okazja do poznania świata. To przede wszystkim szansa na rozwój.

Doradzamy zwłaszcza przy wyborze szkoły średniej i aplikowaniu.

Współpracujemy ze prywatnymi szkołami średnimi w Europie i w Ameryce. W USA mamy partnerów – konsultantów, którzy doradzają w zakresie aplikowania do prywatnych szkół średnich. Podobnie w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Pomagamy w doborze szkoły, przygotowaniu aplikacji, ubieganiu się o stypendium oraz organizacji wyjazdu. Nasi klienci uczyli się w prywatnych szkołach z internatem w Wielkiej Brytanii, specjalistycznych akademiach w USA (m.in. sztuka filmowa, projektowanie mody, muzyka, sport) i prywatnych szkołach średnich w USA.

Dowiedz się więcej o tym, co zrobić, żeby rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i pasje w zagranicznej szkole!

Kto może wyjechać do szkoły za granicę?

Najważniejsza jest znajomość języka obcego na odpowiednim poziomie. Osoba, która chce się rozwinąć ucząc się w zagranicznej szkole powinna znać język, w którym będzie się uczyła w stopniu co najmniej średnio zaawansowanym.

Młody człowiek wyjeżdżający do zagranicznej szkoły powinien:
• umieć uczyć się korzystając z obcojęzycznych materiałów dydaktycznych
• potrafić przekazywać swoją wiedzę ustnie i pisemnie.
Oprócz znajomości języka liczą się także wyniki w nauce osiągane w polskiej szkole [zwykle 2-3 lata lub 4-6 semestrów] oraz aktywność pozalekcyjna – uprawiane sporty [i osiągane wyniki], wolontariat i praca dla społeczności, pasje i hobby.

Nasi Partnerzy oferują letnie kursy, których programy są zaprojektowane specjalnie na potrzeby osób planujących naukę za granicą. W czasie kursów, w języku obcym, młodzi ludzie mają zajęcia tematyczne z wybranych przedmiotów i ćwiczą praktycznie konkretne umiejętności przydatne do nauki w zagranicznej szkole – pisanie esejów, debaty publiczne, analizowanie treści naukowych. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Dokąd można pojechać do szkoły?

Pomagamy w przejściu specyficznych procesów aplikacyjnych do prywatnych szkół w Wielkiej Brytanii i w USA oraz do prywatnych i publicznych szkół w Irlandii, Francji, Niemczech i Austrii. Brexit spowodował duże zmiany w edukacji w Wielkiej Brytanii. Nie zostały wyjaśnione ani uzgodnione uznawanie świadectw i egzaminów, ubezpieczeń zdrowotnych, kwalifikowania do stypendiów. Obserwujemy bieżące zmiany z uwzględnieniem Szkocji, Irlandii, Malty jako alternatywnych miejsc nauki w języku angielskim w międzynarodowym standardzie. Wśród partnerów mamy międzynarodowe szkoły średnie w Austrii, Niemczech i Niederlandach. Współpracujemy z lokalnymi doradcami edukacyjnymi, którzy doskonale poruszają się w meandrach administracyjnych związanych z nauką w danym kraju.

W zależności od preferowanego kierunku nauki, planowanych studiów oraz umiejętności i wyników w nauce i pozaszkolnych, jesteśmy w stanie dobrać ofertę konkretnej szkoły. Wraz z naszymi partnerami jesteśmy też w stanie wspierać proces ubiegania się o stypendia, które sprawiają, że nauka za granicą staje się bardziej przystępna.

Co jest wymagane aby ubiegać się o miejsce w zagranicznej szkole?

Większość szkół średnich wymaga znajomości języka obcego na konkretnym poziomie. Z reguły jest to poziom co najmniej B1. Wybrane szkoły oferują możliwość uczestniczenia w specjalnie zaprojektowanych dodatkowych zajęciach językowych, dzięki którym nawet osoby na poziomie A2 wg skali Rady Europy mogą uczyć się za granicą.

Oprócz znajomości języka istotne są dwie rzeczy:

  • oceny na polskim świadectwie szkolnym
  • aktywność pozaszkolna.

Osoby z dobrymi ocenami, które angażują się w projekty na rzecz szkolnej społeczności, są aktywnymi wolontariuszami lub uprawiają sport mają szanse na zdobycie stypendiów.

Jak przebiega proces aplikowania?

Przebieg procesu aplikacji różni się w zależności od kraju i szkoły. Najbardziej popularne szkoły wymagają złożenia aplikacji nawet do 9 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem nauki. Oprócz złożenia wymaganych dokumentów szkoły często organizują testy i rozmowy rekrutacyjne, które są przeprowadzane online lub wymagają obecności przyszłego ucznia w szkole. Aplikacja, oprócz dokumentów potwierdzających wyniki w nauce (świadectwa, opinie nauczycieli), często obejmuje formę listu motywacyjnego, który służy zaprezentowaniu pozaszkolnych dokonań przyszłego ucznia.

Naszym klientom oferujemy usługi obejmujące dobór odpowiedniej szkoły, pomoc przy przygotowaniu dokumentów oraz wsparcie w przejściu procesu aplikacyjnego.

Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości nauki w szkołach średnich i wyższych za granicą.

Gdzie mieszkają osoby wyjeżdżające do szkoły za granicą?

Dwie najbardziej popularne formy zakwaterowania podczas nauki za granicą to pobyt u lokalnej rodziny oraz zakwaterowanie w akademiku. Wybór formy zakwaterowania ma odbicie w koszcie nauki – zasadniczo pobyt w akademiku jest droższy od mieszkania z rodziną.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wyjazd do szkoły średniej to przedsięwzięcie, które wymaga dobrego przygotowania. Zróżnicowanie procesów aplikacyjnych, różnorodność szkół oraz potencjalnych miejsc nauki wymaga bardzo dobrego rozeznania wśród dostępnych możliwości. Nasza firma od lat wspiera klientów w świadomym rozwoju naukowym, doradzając i pomagając skutecznie przejść proces aplikacji. Dzięki doświadczeniu naszemu i naszych partnerów pomogliśmy wielu uczniom z Polski w zdobyciu wysokiej jakości edukacji za granicą.

Chętnie doradzimy Państwu jak skutecznie aplikować do zagranicznych szkół średnich i wyższych. Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

Przykładowe szkoły

ponad

kursów językowych

Ponad

zadowolonych klientów

Ponad

lata doświadczenia

 

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz się zapisać na kurs?

Skontaktuj się z nami!

 

Biuro obsługi klientów
ul. Śląska 72 A/5, Gdańsk

12 + 12 =

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Rozumiem
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Dziękujemy!

Share This