Płynność językowa w dwa tygodnie!

Dopasujemy obóz językowy do Twoich potrzeb.
Zamów bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Wyrażam zgodę

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką Prywatności→

Lyceum Alpinum Zuoz

Międzynarodowa szkoła z internatem w Zuoz niedaleko St.Moritz w Szwajcarii. Szkoła założona w 1904 roku jako “Institute Engiadina” – szkoła dla chłopców, których rodzice przyjeżdżali do St.Moritz na wakacje. To jedna z najstarszych prywatnych szkół w Szwajcarii. W 13-hektarowym kampusie na wysokości 1750 m npm. znajduje się 12 budynków, boiska i korty. Obecnie ma 300 uczniów, z których 220 mieszka w internacie. Uczniowie są z 30 krajów europejskich, Chin i USA.

Obecnie szkoła jest koedukacyjna. Oferuje naukę dla 12-19-latków. Jest znana ze swojej kulturowej różnorodności oraz programów sportowych. Szkoła prowadzi programy matury międzynarodowej (IB), matury szwajcarskiej (Swiss Matura – dwujęzyczny program niemiecko/angielski) oraz matury niemieckiej (German Abitur). Absolwenci kontynuują naukę na renomowanych uczelniach.

Od 2006 roku w szkole działa teatr – niemieckojęzyczne Shakespeare Company oraz angielskie English Theatre Company. Od grudnia 2011 otwarty jest Zuoz Globe – jedyny stały teatr w Engadine.

Rozumiem
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Dziękujemy!

Share This