Płynność językowa w dwa tygodnie!

Dopasujemy obóz językowy do Twoich potrzeb.
Zamów bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Wyrażam zgodę

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką Prywatności→

Studia za granicą to trampolina do sukcesu

Zapytaj nas o możliwości nauki w szkołach wyższych m.in. w USA i Kanadzie, w Wielkiej Brytanii – po brexicie, w krajach Unii Europejskiej i w Szwajcarii.

Nauka w szkole wyższej za granicą to nie tylko doskonała okazja do poznania świata. To przede wszystkim szansa na rozwój.

Współpracujemy z firmami specjalizującymi się w doradztwie w zakresie aplikowania do prywatnych szkół średnich m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Wraz z naszymi partnerami pomagamy w doborze szkoły, przygotowaniu aplikacji, ubieganiu się o stypendium oraz organizacji wyjazdu. Nasi klienci uczyli się w prywatnych szkołach z internatem w Wielkiej Brytanii, specjalistycznych akademiach w USA (m.in. sztuka filmowa, projektowanie mody, muzyka) i prywatnych szkołach średnich w USA.

Dowiedz się więcej o tym, co zrobić, żeby rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i pasje w zagranicznej szkole!

Dokąd można pojechać na studia?

Pomagamy w przejściu procesu aplikacyjnego do prywatnych i publicznych uczelni w Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii, Francji i Niemczech. Brexit spowodował duże zmiany w edukacji w Wielkiej Brytanii. Nie zostały wyjaśnione ani uzgodnione uznawanie świadectw i egzaminów, ubezpieczeń zdrowotnych, kwalifikowania do stypendiów. Obserwujemy bieżące zmiany z uwzględnieniem Szkocji, Irlandii i innych krajów europejskich jako miejsc nauki w języku angielskim w międzynarodowym standardzie. Współpracujemy z lokalnymi doradcami edukacyjnymi, którzy doskonale poruszają się w meandrach administracyjnych związanych z nauką w danym kraju.

W zależności od preferowanego kierunku planowanych studiów oraz umiejętności i wyników w nauce jesteśmy w stanie dobrać ofertę uczelni, która daje możliwości osiągnięcia wybranych celów. Wraz z naszymi partnerami jesteśmy też w stanie wspierać proces ubiegania się o stypendia, które sprawiają, że nauka za granicą staje się bardziej przystępna.

Co jest wymagane aby ubiegać się o miejsce w zagranicznej uczelni?

Większość uczelni wyższych wymaga znajomości języka obcego na konkretnym poziomie. Z reguły jest to poziom co najmniej B1. Wybrane uczelnie oferują możliwość uczestniczenia w specjalnie zaprojektowanych dodatkowych zajęciach językowych, dzięki którym nawet osoby na poziomie A2 wg skali Rady Europy mogą uczyć się za granicą.

Oprócz znajomości języka istotne są dwie rzeczy:

  • oceny na polskim świadectwie szkolnym
  • aktywności pozaszkolne.

Osoby z dobrymi ocenami, które angażują się w projekty na rzecz lokalnej społeczności, są wolontariuszami lub uprawiają sport mają szanse na zdobycie stypendiów.

Co jest wymagane aby ubiegać się o miejsce w zagranicznej szkole?

Większość szkół średnich i uczelni wyższych wymaga znajomości języka obcego na konkretnym poziomie. Z reguły jest to poziom co najmniej B1. Wybrane szkoły oferują możliwość uczestniczenia w specjalnie zaprojektowanych dodatkowych zajęciach językowych, dzięki którym nawet osoby na poziomie A2 wg skali Rady Europy mogą uczyć się za granicą.

Oprócz znajomości języka istotne są dwie rzeczy:

  • oceny na polskim świadectwie szkolnym
  • aktywność pozaszkolna.

Osoby z dobrymi ocenami, które angażują się w projekty na rzecz lokalnej społeczności, są wolontariuszami lub uprawiają sport mają szanse na zdobycie stypendiów.

Jak przebiega proces aplikowania?

Przebieg procesu aplikacji różni się w zależności od kraju i uczelni. Najbardziej popularne uczelnie wymagają złożenia aplikacji nawet do 9 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem nauki. Oprócz złożenia wymaganych dokumentów [bardzo obszerne i szczegółowe formularze] uczelnie często organizują rozmowy rekrutacyjne, które zwykle są przeprowadzane online. Aplikacja, oprócz dokumentów potwierdzających wyniki w nauce (świadectwa, opinie nauczycieli), często obejmuje formę listu motywacyjnego, który służy zaprezentowaniu pozaszkolnych dokonań przyszłego ucznia.

Naszym klientom oferujemy usługi obejmujące dobór odpowiedniej uczelni, pomoc przy przygotowaniu dokumentów oraz wsparcie w przejściu procesu aplikacyjnego.
Osobną sprawą pozostają kwestie administracyjne: wizowe, zdrowotne, finansowe – przy ubieganiu się o stypendium.

Skontaktuj się z nami jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości nauki w szkołach średnich i wyższych za granicą.

Gdzie mieszkają osoby wyjeżdżające do szkoły za granicą?

Dwie najbardziej popularne formy zakwaterowania podczas studiów za granicą to pobyt u lokalnej rodziny oraz zakwaterowanie w akademiku [różne standardy i koszty]. Wybór formy zakwaterowania ma odbicie w koszcie nauki – zasadniczo pobyt w akademiku jest droższy od mieszkania z rodziną.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wyjazd na zagraniczną uczelnie to przedsięwzięcie, które wymaga dobrego przygotowania. Zróżnicowanie procesów aplikacyjnych, różnorodność szkół oraz potencjalnych miejsc nauki wymaga bardzo dobrego rozeznania wśród dostępnych możliwości. Nasza firma od lat wspiera klientów w świadomym rozwoju naukowym, doradzając i pomagając skutecznie przejść proces aplikacji. Dzięki doświadczeniu naszemu i naszych partnerów pomogliśmy wielu uczniom z Polski w zdobyciu wysokiej jakości edukacji za granicą.

Chętnie doradzimy Państwu jak skutecznie aplikować do zagranicznych szkół wyższych. Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

ponad

kursów językowych

Ponad

zadowolonych klientów

Ponad

lata doświadczenia

 

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz się zapisać na kurs?

Skontaktuj się z nami!

 

Biuro obsługi klientów
ul. Śląska 72 A/5, Gdańsk

3 + 14 =

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Rozumiem
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Dziękujemy!