Płynność językowa w dwa tygodnie!

Dopasujemy obóz językowy do Twoich potrzeb.
Zamów bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Wyrażam zgodę

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką Prywatności→

Co z nauką w szkole średniej za granicą w warunkach pandemii 2021? Jak brexit wpłynął na możliwości nauki w Wielkiej Brytanii?

7 marca 2021 | blog

Pandemia SARS-COV2 zmieniła zasadniczo ofertę edukacyjną szkół średnich za granicą. Pozostają dotychczasowe programy nauczania: matura międzynarodowa IB, matura w systemie brytyjskim GCSE, matura w systemie amerykańskim AP, matura francuska. Ze względów sanitarnych i zdrowotnych obecnie możemy rekomendować szkoły prywatne i państwowe z kampusami. Matury IB i GCSE są najbardziej cenione i przydatne w dalszej edukacji na wiodących uczelniach w świecie.

Wszystko to pozostaje wciąż aktualne. Znaczącą zmianą jest jeszcze większa indywidualizacja. Znalezienie i dopasowanie szkoły i ucznia wymaga więcej pracy i zwykle potrzeba więcej czasu.

Szkoły prywatne w kampusach z internatami i obiektami sportowymi (boiska, hale, baseny) funkcjonują w zmienionym porządku / reżimie. Zapewnione są właściwe warunki – często bardziej restrykcyjne niż w kraju. Wszystko jest podporządkowane zdrowiu i bezpieczeństwu. Wymagania programu nauki są realizowane. Zajęcia pozalekcyjne: rozmaite sporty, zespoły muzyczne, teatralne są realizowane.

Brexit utrudnił zasadniczo podejmowanie nauki w średnich szkołach w Wielkiej Brytanii przede wszystkim ze względu na nowe wymagania formalne oraz zwiększenie kosztów – od opłat wizowych do dostępu do stypendiów i ulg finansowych.  W rezultacie racjonalnym jest rozpatrywanie nauki w szkołach na kontynencie.

Szkół państwowych z kampusami jest niewiele. Możliwe są pobyty całoroczne lub dwuletnie – zależnie od wybranego rodzaju matury. Także pobyty krótsze – 1 semestr, 1 miesiąc, kilka tygodni.

Aktualne są obecnie również oferty programów przygotowawczych: do nauki w szkole średniej oraz do studiów uniwersyteckich. Najczęściej trwają 1 rok, możliwe także 1 semestr. Zapewniają wdrożenie do nowej metodyki samodzielnej nauki, sprawdzenie własnych możliwości i talentów, pozwalają zweryfikować kierunki dalszej nauki.

Uwzględniając powyższe oraz zmiany programów nauczania klas 6-8 (w stosunku do poprzednich klas 7-9), odpowiednio do możliwości finansowych warto – uwzględniając warunki zmienione pandemią SARS-COV2 – rozpatrywać naukę w szkole średniej za granicą.

Polecamy także:

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Rozumiem
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Dziękujemy!

Share This

Udostępnij

Share this post with your friends!