Płynność językowa w dwa tygodnie!

Dopasujemy obóz językowy do Twoich potrzeb.
Zamów bezpłatną konsultację!

Bezpłatna konsultacja

Wyrażam zgodę

Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką Prywatności→

Chodzić do zagranicznej szkoły
– takiej, jaką jest na co dzień.

 

Przekonać się, czego wymagają i jak sobie radzić.
I – oczywiście – zdobyć praktykę językową.

 

Zapytaj, jakie wyjazdy dla grup szkolnych organizujemy do szkół średnich w Europie.

Edukacyjne wyjazdy szkolnych grup za granicę to nie turystyczne wycieczki. Krótki – najczęściej tygodniowy pobyt w szkole to intensywne spotkanie z rówieśnikami w ich szkole. Oczywiście, przede wszystkim to sprawdzenie językowe – na lekcjach, w spotkaniach z nowymi kolegami, u miejscowej rodziny. Oczywiście, to również poznawanie nowych miejsc. Przede wszystkim okazja zdobycia doświadczenia, nowych impulsów do rozwoju.

Mamy oferty szkół średnich w Europie. Wyjazdy przygotowujemy z nauczycielami – żeby ustalić program najlepiej dopasowany do wymagań i możliwości grupy – przed wszystkim językowych.

Jaka grupa może wyjechać do szkoły za granicę?

Najważniejsze są: znajomość języka obcego oraz aktywność w grupie. Na krótki choćby wyjazd do zagranicznej szkoły potrzeba umiejętności językowych w stopniu co najmniej średnio zaawansowanym do tego żeby potrafić skorzystać z obcojęzycznych materiałów dydaktycznych oraz uczestniczyć w zajęciach szkolnych – ustnie i pisemnie.

Nasi partnerzy oferują jednotygodniowe pobyty dla grup szkolnych zaprojektowane według wieku, możliwości i potrzeb grupy. W programie, oprócz zajęć nauki języka, są zajęcia tematyczne z wybranych przedmiotów, zajęcia sportowe i spotkania z rówieśnikami. Grupy liczą od 10 osób, na 9 uczniów przypada 1 nauczyciel. Większość programów jest dla młodzieży do 15 lat, co odpowiada szkole podstawowej w Polsce.

Dokąd można pojechać?

Wedle potrzeb zorganizujemy wyjazd szkolnej grupy do szkoły średniej w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Włoch czy Niemiec. Nasi partnerzy – szkoły językowe – współpracują z miejscowymi szkołami, gdzie często prowadzą letnie kursy. Dobieramy ofertę konkretnej szkoły w zależności od potrzeb i kierunku nauki, umiejętności i wyników w nauce, możliwości dojazdu / przelotów oraz zakwaterowania u miejscowych rodzin. W Wielkiej Brytanii są szkoły z internatami – tzw. kampusowe – z atrakcyjnymi programami zajęć sportowych i pozalekcyjnych.

Co jest potrzebne do zorganizowania wyjazdu?

Przede wszystkim autentyczne zainteresowanie i zaangażowanie – motywacja. Wyjazd szkolny to nie jest turystyczna wycieczka chociaż w programie są nie tylko zajęcia szkolne. Poza tym, że trzeba dalej lecieć samolotem i dojechać autobusem lub pociągiem, to taki wyjazd za granicę wymaga organizacji podobnej do wyjazdu szkolnego w kraju (tzw. zielone czy niebieskie szkoły). Wszystkie związane z wyjazdem koszty przedstawiamy wcześniej do akceptacji, więc później pozostaje sprawa kieszonkowego (także wcześniej wskazywanego / rekomendowanego).

Najlepiej jak najwcześniej przystąpić do wybierania kraju, miasta i szkoły. Na organizację i przygotowanie wyjazdu i pobytu potrzeba zwykle 3 miesiące. Trzeba mieć przygotowane 2-3 opcje, bo może okazać się, że w wytypowanym miejscu pobyt będzie możliwy, ale niekoniecznie w wybranym / zakładanym terminie.

Naszym klientom oferujemy usługi obejmujące dobór odpowiedniej szkoły, pomoc przy przygotowaniu wyjazdu oraz uzgodnieniu wszystkich spraw organizacyjnych.

Gdzie mieszkają grupy wyjeżdżające za granicę?

Przyjęte i popularne formy zakwaterowania to pobyt u lokalnej rodziny oraz zakwaterowanie w internacie w szkole – w kampusie. Wybór formy zakwaterowania ma odbicie w kosztach – zasadniczo pobyt w internacie jest droższy od mieszkania u rodziny, najczęściej u takich, gdzie są rówieśnicy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nawet kilkudniowy wyjazd do szkoły średniej to przedsięwzięcie, które wymaga dobrego przygotowania. Zróżnicowanie programów poszczególnych przedmiotów, różnorodność szkół oraz miejsc pobytu wymagają bardzo dobrego rozeznania wśród dostępnych możliwości.

Chętnie doradzimy Państwu jak dobrze przygotować grupowy wyjazd do zagranicznej szkoły średniej. Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.

ponad

kursów językowych

Ponad

zadowolonych klientów

Ponad

lata doświadczenia

 

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz się zapisać na kurs?

Skontaktuj się z nami!

 

Biuro obsługi klientów
ul. Śląska 72 A/5, Gdańsk

15 + 3 =

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Rozumiem
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Dziękujemy!

Share This